Uwalniamy książki, czyli Bookcrossing w słubickiej bibliotece

Uwalniamy książki, czyli Bookcrossing w słubickiej bibliotece

Z radością informujemy, że słubicka biblioteka dołączyła do bookcrossingu czyli Uwalniania książek! To znana na całym świecie idea mająca na celu rozpowszechnianie czytelnictwa. Polega na tym, że przeczytane przez siebie książki można zostawiać w specjalnie przygotowanych do tego miejscach: w parkach, na przystankach autobusowych, w komunikacji miejskiej, na klatkach schodowych w blokach, w kawiarniach i restauracjach, a także w instytucjach publicznych, takich jak: szkoły, muzea, biblioteki i w wielu innych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Słubicach również stworzyła takie miejsce, w którym nasi czytelnicy, po “przewietrzeniu domowej biblioteczki”, mogą pozostawić książkę, aby ta następnie mogła znaleźć nowego czytelnika. Zachęcamy do wspólnego propagowania czytelnictwa i dzielenia się radością czytania!