WAKACYJNE ZAJĘCIA

Blog czytelniczo-kulturalny Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach

WAKACYJNE ZAJĘCIA

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach odbyły się wakacyjne spotkania dla dzieci, które umilały im ostatnie dni wakacji. Każdy dzień spędzały bardzo aktywnie z dużą ilością atrakcji. Niespodzianki przygotowane specjalnie dla uczestników wakacyjnych spotkań przez kadrę biblioteczną były bardzo urozmaicone. Już pierwszego dnia podczas zajęć gościliśmy druhów z OSP w Słubicach, którzy przekazali dzieciom, w co wyposażony jest wóz strażacki oraz przekazali bardzo dużo informacji dotyczących kwestii bezpieczeństwa oraz ratowania życia. W ramach spotkania dzieci mogły przeprowadzać resuscytację krążeniowo-oddechową przy użyciu fantoma do ćwiczeń RKO.

Kolejną z atrakcji było spotkanie z puszystymi i bardzo milutkimi alpakami, które mogliśmy gościć dzięki uprzejmości opiekunów tych cudownych zwierząt-Państwa Moniki i Dariusza Karasek. Głaskanie, spacery oraz karmienie alpak sprawiło dzieciom niesamowicie dużo radości.

Jednak to nie koniec niespodzianek. Kolejny dzień był dniem sportu, a niespodzianką przygotowaną dla dzieci było spotkanie z Panem Emilem Boglem – zawodnikiem judo z UKS Judo Sensei w Płocku. Emocje towarzyszące dzieciom podczas spotkania z zawodnikiem judo były bardzo duże, a umiejętności naszego gościa były zdumiewające, co zachęciło dzieci do spróbowania sił w tej dyscyplinie sportu.

Oprócz spotkań z zaproszonymi gośćmi dzieci mogły wziąć udział wielu interesujących grach i zabawach terenowych oraz obejrzeć ulubione filmy. W ostatnim dniu zajęć zorganizowaliśmy ognisko, podczas którego dzieci samodzielnie piekły kiełbaski oraz pianki.

źródło fot. wyróżniającej: Obraz Rheo z Pixabay

Dodaj komentarz