Zachęcamy do obejrzenia filmu “Warto być przyzwoitym” związanego z Rokiem Władysława Bartoszewskiego

W imieniu Dyrekcji Muzeum Niepodległości i w związku Rokiem Władysława Bartoszewskiego zachęcamy do obejrzenia filmu pt. „Warto być przyzwoitym”, który miał swoją premierę 19 lutego 2022 roku na kanale youtube Muzeum Niepodległości w 100. rocznicę urodzin Profesora. Głównym tematem nagrania jest działalność konspiracyjna autora „Warszawskiego pierścienia śmierci” podczas II wojny światowej.

Nagranie zostało zrealizowane w Muzeum Więzienia Pawiak, oddziale Muzeum Niepodległości. Wzięli w nim udział:

prof. Władysław Teofil Bartoszewski – syn Władysława Bartoszewskiego,

dr Beata Michalec – zastępca dyrektora Muzeum Niepodległości,

Kacper Pietrusiński – radny m.st Warszawy,

Joanna Gierczyńska – kierownik Muzeum Więzienia Pawiak.

Zapraszamy do wysłuchania wspomnień o Profesorze.