ZRÓB TO SAM “ŚWIĄTECZNY PREZENT”

ZRÓB TO SAM “ŚWIĄTECZNY PREZENT”

Z okazji zbliżających się  świąt, mam dla was  mali klubowicze bardzo  kreatywną niespodziankę. Jest to bombka, którą można po jej wykonaniu zawiesić na choince, bądź podarować ją komuś bliskiemu.

A więc,moi kochani do wykonania tej bombki będą nam potrzebne:
pudełko, czerwony,brązowy, fioletowy papier,sznurek,czerwona skarpeta,bombka ze styropianu,linijka,ołówek,szpilki z kolorowymi łebkami,taśma dwustronna,klej,tasiemka w złote gwiazdki,tasiemka w bałwanki,mała materiałowa kokarda,biała bibuła,zielony i żółty filc,nożyczki.

Wykonanie:
1) przygotuj materiały potrzebne do wykonania bombki

2) Następnie wybierz taką skarpetę ,aby zmieściła się do niej  styropianowa bombka, wsadz ja do skarpety do samego końca.

3) Zwiąż sznurkiem skarpetę nad bombką, ale zostawiając troszkę materiału nad wiązaniem, a pozostałą część odcinamy i nie wyrzucamy.

4)Na zielonym filcu, wykorzystamy róg zaznaczając trójkąt dostawiając linijkę do rogu na około 2 cm i wycinamy trójkąt.

5)I następnie tak samo postępujemy z kolejnymi rogami trójkąta ale musi być dłuższa o 1 cm od poprzedniego. I tak wykonujemy jeszcze dwa trójkąty pamiętając ,że muszą być większe.

6 ) na brązowym papierze narysuj prostokąt 2 x 1 cm. następnie wytnij będzie on pniem drzewa.

7) Przymocuj pień za pomocą szpilki do bombki, nad pniem przypnij największy kawałek trójkąta, tak jak pokazane to zostało na zdjęciu.

8) Następnie przypinamy kolejne . trójkąty delikatnie nakładając na poprzedni

9)  Z wstążki ozdobnej wstążki wycinamy gwiazdkę i przypnij ją na czubek, kolorowymi szpilkami ozdób choinkę na bombce.

10) Z fioletowego papieru wytnij ,2 paseczki i naklej je na krzyż na złotym kwadracie ,który wcześniej wytnij z żółtego papieru.

11) Z odciętego kawałka skarpety, utnij ściągacz i ozdób nim materiał nad bombką, z którego powstanie ładne zakończenie i zwiąż całość sznurkiem.

12) Pudełko oklj dwustronna taśmą zdejmij zabezpieczająca tasme i przyklej czerwony papier oklejając nim całe pudełko. Dookoła pudełka ozdobną taśmę, do środka włóż paseczki białej bibuły, a na nich połóż bombkę.

A oto nasz gotowy prezent.

żródło:J.Kusz,W.Śnietka,Akademia prezentów, zrób to sam