Jak rozmawiać trzeba z psem, czyli lekcja biblioteczna dla klasy Ia

Jak rozmawiać trzeba z psem, czyli lekcja biblioteczna dla klasy Ia

18 kwietnia 2024r. Gminną Bibliotekę Publiczną odwiedziła klasa Ia ze słubickiej podstawówki wraz wychowawczynią Panią Beatą Ziółkowską i Panią Mileną Kołodziejczyk. Była to pierwsza wizyta pierwszaków w naszej bibliotece, także spotkanie rozpoczęliśmy od wycieczki po placówce oraz pogadanki na temat pracy bibliotekarza i zasad o jakich musi pamiętać każdy czytelnik. Lekcja biblioteczna, którą zorganizowaliśmy, odbyła się w ramach projektu „Czytam z klasą – lekturki spod chmurki”, w którym klasa Ia bierze czynny udział. Tegorocznym hasłem V edycji projektu jest „Na tropach dobroczynności” . Klasa Ia aktualnie realizuje drugi moduł projektu, który skupia się na temacie „Bądź dobry dla zwierząt”, dlatego też przygotowana lekcja biblioteczna skupiała się głównie na rozmowach i aktywnościach dotyczących opiece nad zwierzętami. Wspólne czytanie wybranych fragmentów książek, których bohaterami byli czworonożni przyjaciele, rozmowy, jak należy zajmować się domowymi zwierzętami, zabawa taneczna przy piosence „Jak rozmawiać trzeba z psem” oraz filmik edukacyjny o psim języku, czyli jak zrozumieć czworonoga to tylko część atrakcji przygotowanych dla pierwszaków. Dzieciom najbardziej spodobała się aktywność plastyczna, w czasie której musiały zaprojektować obrożę dla swojego psa lub kota. Każde dziecko wykazało się niezwykłą pomysłowością! Na zakończenie spotkania uczniowie zostali odznaczeni tarczą „Jestem przyjacielem zwierząt”.