Dzień Postaci z Bajek w słubickiej Bibliotece

Dzień Postaci z Bajek w słubickiej Bibliotece

9 listopada 2023 r. w Gminnej Bibliotece Publicznej w Słubicach obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. święto obchodzone jest na całym świecie w rocznicę urodzin twórcy, znanych każdemu filmów animowanych, Walta Disney’a. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Świniarach oraz Szkoły Podstawowej w Piotrkówku. Spotkanie z dziećmi w bibliotece to doskonała okazja do pokazania biblioteki i opowiedzenia o pracy bibliotekarza.

Tego dnia w bibliotece czekało na naszych młodych czytelników także wiele atrakcji: rozmowy o ulubionych bohaterach literackich, zagadki i rebusy oraz zajęcia plastyczne. Na uczniów czekała również nie lada atrakcja – Szkolny Teatrzyk “Promyki” ze SP w Słubicach przygotował specjalnie na ten dzień spektakl teatralny pt. “Witajcie w naszej bajce”. Poza tym każde chętne dziecko zostało “pomalowane” w ulubioną postać bajkową. Na zakończenie dzieci zostały nagrodzone słodkim upominkiem, medalem oraz Dyplomem Znawcy Polskich Bajek.