Świętujemy Dzień Postaci z Bajek

Blog czytelniczo-kulturalny Gminnej Biblioteki Publicznej w Słubicach

Świętujemy Dzień Postaci z Bajek

4 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Ten niezwykle kolorowy dzień ustanowiony został w rocznicę urodzin Walta Disneya – jednego z najpopularniejszych autorów animowanych bajek dla dzieci. Do wspólnego świętowania zaprosiliśmy uczniów kl. 0-III Szkoły Podstawowej w Świniarach oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Piotrkówku.

Spotkanie z dziećmi to również doskonała okazja, by pokazać im placówkę oraz opowiedzieć o pracy bibliotekarza i o funkcjonowaniu gminnej biblioteki.

Zaproszeni goście wzięli udział w nie tylko w lekcji bibliotecznej, ale przede wszystkim świetnie bawili się podczas atrakcji, które przygotowaliśmy na ten dzień. Podczas spotkanie mieliśmy okazję porozmawiać o ulubionych bohaterach z bajek – nie tylko tych współczesnych, ale też o tych, którzy byli ulubieńcami rodziców naszych gości. Reksio, Bolek i Lolek, Koziołek Matołek, Kot Filemon to główni bohaterowie, z którymi świętowaliśmy Dzień Postaci z Bajek! Odszukiwanie kapsuły czasu z ukrytym listem, zagadki muzyczne, zabawa “Gdzie ukrył się Koziołek Matołek” i “Reksio” to tylko niektóre z licznych atrakcji przygotowanych na ten dzień. Jednak największym zainteresowaniem cieszyły się prace związane z wykonaniem budy dla Reksia!

Po zakończonych zajęciach dzieci zostały nagrodzone słodkim upominkiem, medalem oraz tytułem Znawcy Polskich Bajek.

Dziękujemy P. Marcie Murawskiej za materiały, które zostały wykorzystane podczas spotkania.

Dodaj komentarz