Sylwestrowa zabawa i ciekawostki z nią związane z różnych zakątków świata.

Sylwestrowa zabawa i ciekawostki z nią związane z różnych zakątków świata.

Na całym świecie obchodzi się Święta oraz Sylwester i Nowy Rok. Jednak w każdym kraju ma on inny zwyczaj.
Czy znasz najdziwniejsze zwyczaje spędzania ostatniego dnia roku w innych krajach? Oto ciekawostki, o których możesz nie wiedzieć.

Niemcy

W Niemczech nie można wyobrazić sobie Sylwestra bez 11-minutowej komedii “Dinner for one”, której premiera miała miejsce w 1963 roku. Podobnie jak Polacy nie wyobrażają sobie Świąt Bożego Narodzenia bez filmu “Kevina samego w domu.”

Źródło; youtube, kanał:
öffentlich rechtlich

Austria

W Austrii o północy prawie wszyscy witają Nowy Rok w tanecznym rytmie walca wiedeńskiego.

Czechy

W Czechach u naszych południowych sąsiadów przepowiadają swą przyszłość za pomocą jabłka. Przepoławiając owoc w wzdłuż, patrząc na układ gniazda nasiennego. Gniazdo nasienne przypominające gwiazdkę, symbolizuje szczęśliwy i udany nowy rok. Natomiast jeśli nasiona układają się w znak krzyżyka, to oznacza, że ten rok raczej nie będzie owocny.

Portugalia

W tym właśnie kraju mieszkańcy o północy ściskają w dłoni monetę, według portugalskiej tradycji ta moneta jest symbolem nadchodzącego bogactwa.

Dania

Mieszkańcy Danii dosłownie traktują skok w Nowy Rok. W tym kraju bardzo popularne jest zeskakiwanie o północy z krzesła, co sprawi, że dzięki temu nadchodzący Nowy Rok będzie szczęśliwy.

Turcja

W Turcji bardzo intrygującym Noworocznym zwyczajem jest obdarowywanie kobiet czerwoną bielizną, która  ma im przynieść szczęście w Nowym Roku.