Tegoroczny Tydzień Bibliotek w naszej bibliotece

Tegoroczny Tydzień Bibliotek w naszej bibliotece

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje, w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek – kampanię promocji czytelnictwa i bibliotek. Ma ona na celu podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa.

Tegoroczne hasło „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!” pokazuje, że oferta Bibliotek jest różnorodna i dostosowana do wielu potrzeb społeczeństwa. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać. Autorką hasła jest Jolanta Poważyńska z Koła SBP w Wałbrzychu.

Poznawanie zmysłów wraz z Kubusiem Puchatkiem, odkrywanie sekretnego życia pszczół, inauguracja Klubu Czytających Rodzin, zajęcia artystyczne w Klubie Młodego Czytelnika oraz Spotkanie z Patronką Roku 2023 Wisławą Szymborską to szereg spotkań zaplanowanych na tegoroczne obchody Tygodnia Bibliotek w naszej bibliotece. Tym samym pokazaliśmy, że biblioteka to nie tylko miejsce promocji czytelnictwa, literatury, ale także miejsce aktywności lokalnej.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzeń…